Zdrowa dieta

3 wskazówki dla zdrowszej skóry głowy

Dobre odżywianie to sekret pięknej skóry i zdrowszej skóry głowy. Ulubione są pokarmy bogate w cynk (ryby, jaja, czerwone mięso) i miedź (pszenica, owies, soja), które zwiększają przyswajanie niektórych aminokwasów na poziomie keratyny i przyspieszają wzrost włosa. Spożywaj omega 3 (łosoś, orzechy włoskie), co pomaga utrzymać dobre nawodnienie skóry głowy. Na koniec, nie zapomnij o pokarmach bogatych w żelazo (ryby, soczewica), aby zapobiec wypadaniu włosów.

Szczotkuj włosy

Szczotkowanie nie służy tylko do rozplątywania supłów. Usuwa pozostałości produktów do stylizacji, kurz i brud z włosów. Idealnie nadaje się również do masażu skóry głowy, o ile jest on wykonywany delikatnie przy użyciu szczoteczki z naturalnego włosia. Jeśli masz dwie szczoteczki, możesz nawet używać ich jednocześnie, po jednej w każdej ręce, dla większej wydajności i dobrego samopoczucia. Można to wykonywać rano, kiedy się budzisz, lub wieczorem przed snem.

Pielęgnacja za pomocą olejków eterycznych

Nałóż na skórę głowy produkty pielęgnacyjne na bazie olejków eterycznych, aby ją rewitalizować lub ukoić zgodnie z wybraną formułą. Aby wzmocnić ich działanie, należy masować skórę głowy punktami nacisku wzdłuż linii środkowej. Od góry do dołu, jeśli chcesz ukoić skórę głowy, od dołu do góry, jeśli chcesz ją stonować. Przeprowadzaj ten rytuał w miarę możliwości raz lub dwa razy w tygodniu, aby wspomóc wymianę komórkową, dotlenienie i poprawić mikrokrążenie… i cieszyć się chwilą intensywnego relaksu.

Brak komentarzy

    Dodaj swój komentarz