Zdrowa dieta

Czy warto rezygnować ze słodyczy?

sylwetki. Winą obarczamy słusznie nieodpowiednią dietę oraz brak ćwiczeń. Jednym z powodów dla których nasza sylwetka jest daleka od ideału są słodycze, Ale czy warto całkowicie z nich rezygnować i czy jest to w ogóle możliwe? Bez wątpienia, wyszłoby to z korzyścią dla naszego zdrowia.

Nieodpowiednia dieta i nadmiar słodyczy prowadzą do powstawania chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość, nowotwory i wiele innych. Jednak całkowita abstynencja może być ciężka, niekiedy wręcz niemożliwa. Co więc zrobić, aby zadbać o naszą sylwetkę i zdrowie bez zamiany swojego życia w koszmar?

Po pierwsze, należy dużo i odpowiednio ćwiczyć oraz przebywać na świeżym powietrzu. Jednak same ćwiczenia nie wystarczą. Należy też zredukować liczbę kalorii. Powinniśmy wprowadzić zbalansowaną dietę, w której znajdziemy również miejsce na słodycze, ale jako niewielki dodatek. Postawmy też na kreatywność i kupujmy a także sami przygotowujmy słodycze o mniejszej zawartości cukru, z zamiennikami cukru, bez trujących dodatków, które będą nam smakowały. Zmiana stylu życia jest ciężka, ale możliwa. Pamiętajmy, aby ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu, wprowadzić do swojej diety jak najwięcej owoców i warzyw, ograniczyć sztuczne słodycze, a za jakiś czas będziemy zadowoleni zarówno ze swojego zdrowia jak i sylwetki.

Brak komentarzy

    Dodaj swój komentarz