Zdrowie

Jak leczyć grzybicę stóp?

Lato sprzyja infekcjom grzybiczym, zwłaszcza stóp. Wizyty na basenie czy w aquaparku niosą ryzyko zarażenia. Grzybica stóp jest wstydliwą przypadłością, zwłaszcza dla pań, które chcą nosić odkryte obuwie. Dlatego jeśli zobaczymy u siebie symptomy zakażenia grzybiczego, powinniśmy, jak najszybciej wdrożyć leczenie. Jeżeli szukamy rozwiązań, jak leczyć grzybicę stóp, powinniśmy mieć na uwadze, że bez środków farmaceutycznych raczej się nie obędzie. Nieleczona grzybica stóp stwarza ryzyko dla innych domowników, a także jest uciążliwym i mało estetycznym problemem.

Leczenie musimy zacząć od wizyty w aptece. Farmaceuta powie nam, nie tylko, jak leczyć grzybicę stóp, ale zaproponuje maści na tą dolegliwość. Czy da się wyleczyć grzybicę samą maścią? Niestety nie zawsze jest to prosta sprawa i musimy też pozbyć się, np basenowych klapek. Inne obuwie należy uprać i wymienić wkładki na nowe. Pilnujmy też, aby nikt z domowników nie używał naszego ręcznika, a po kąpieli lub natrysku zdezynfekujmy wannę lub brodzik.

Jest wiele wątpliwości, co do tego, czy da się wyleczyć grzybicę stóp, kiedy jest ona długotrwała i maści nie przynoszą efektów. W niektórych przypadkach o ciężkim przebiegu potrzebne są leki na receptę. Nawroty infekcji grzybiczych wymagają bardziej specjalistycznych medykamentów niż popularne maści bez recepty.

Istotnym elementem profilaktyki będzie też odpowiednia dieta. Gdy myślimy o tym, jak leczyć grzybice stóp, pamiętajmy aby dieta była bogata w kiszonki, jogurty naturalne oraz wspomagana prebiotykami z apteki. Na pewien czas warto zrezygnować z cukru. Wówczas grzybica stóp może być łatwiejsza do wyleczenia i nie ma tak dużego ryzyka nawrotu. Zanim zaczniemy zastanawiać się, czy da się wyleczyć grzybicę, powinniśmy zachować ostrożność na publicznych kąpieliskach. Noszenie klapek, specjalnych butów do pływania i dokładne mycie się zarówno przed skorzystaniem z wody, jak i po sprawią, że nie nie narażamy się bezmyślnie na ryzyko zakażenia.

Brak komentarzy

    Dodaj swój komentarz