Kosmetyki & Moda

Jak przygotować naturalną maskę do włosów?

maska do włosów

Włosy zwykle lubią się z naturalną pielęgnacją. Zwłaszcza te, które mają tendencję do ciągłego przetłuszczania się i już wieczorem (nawet jeśli rano się je umyje) wyglądają nieświeżo, nie powinny być obciążane chemią i licznymi składnikami. Najlepiej bazować przy nich na prostych i jak najbardziej naturalnych preparatach. Jako że jednak kosmetyki do włosów w drogeriach stanowią stosunkowo niewielką grupę produktów, warto nauczyć się wykonywać takie rzeczy samodzielnie, rozpoczynając od prostej i efektywnej maski do włosów.

Głównym jej składnikiem będzie awokado. Koniecznie musi być ono dojrzałe, dlatego po zakupie należy odstawić je do miski i poczekać, aż zrobi się miękkie – na tyle miękkie, by dało się wcisnąć w nie palec. Całe awokado należy obrać i następnie utrzeć widelcem na miazgę. Następnie trzeba wymieszać je z jedną łyżką oliwy z oliwek oraz jedną łyżką naturalnego miodu. Składniki powinny stworzyć miksturę o jednolitej konsystencji i kolorze. Dopiero gdy idealnie się ze sobą połączą, można zastosować je na włosach. A jak to zrobić? Taka zielona maska do włosów powinna być stosowana na umytych i lekko wilgotnych pasmach. Należy dokładnie ją wetrzeć i pozostawić na głowie na ok. 20 minut. Jeżeli chce się uzyskać jeszcze lepsze efekty, można owinąć głowę ręcznikiem lub specjalnym czepkiem. Dzięki temu składniki odżywcze występujące w masce jeszcze lepiej wnikną w głębokie warstwy włosa.

A co daje taka maska do włosów, jeżeli używa się jej w miarę regularnie? Otóż dzięki niej pasma stają się cudownie gładkie i zaczynają tworzyć taflę, po której można wręcz sunąć dłonią. Produkt ten znakomicie poradzi sobie także z ujarzmieniem puszących się włosów. Warto go sobie przygotować przed ważniejszym wyjściem, aby zauważalnie poprawić wygląd pasemek.

Brak komentarzy

    Dodaj swój komentarz