Poznaj tajemnicę suplementacji

Suplementy diety to środki spożywcze, ich celem jest uzupełnienie makroskładników, składają się ze skondensowanych źródeł, witamin czy innych składników odżywczych. Suplementy mają różne właściwości, wyróżniamy środki na zwiększenie masy mięśniowej lub zredukowanie tkanki tłuszczowej. Odżywki na masę to: bulk, klasyczne białko, gainer czy carbo. Bulk jest mieszanką białka i węglowodanów w proporcji pół na pół. Klasyczne białko zawiera około 80% czystej odżywki na 100g. Gainer to typowa odzywka na masę w proporcjach 30% białka do 70% węglowodanów. Carbo czyli czyste węglowodany, stosowana przez sportowców wytrzymałościowych jako posiłek w trakcie treningu. Istnieje również szeroka oferta odzywek wspierających redukowanie tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu będące mieszanką ziołowych preparatów z kofeiną czy tauryną. Bardzo popularna jest kofeina w czystej postaci i wiele innych środków.

Zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W obecnych czasach trudno pozyskać wszystkie konieczne witaminy i minerały z pożywienia. Słaba żyzność gleby, zanieczyszczenie środowiska i pestycydy mają wpływ na zubożenie odżywcze dostępnego w sklepach jedzenia. Jeśli chcemy zadbać o właściwe funkcjonowanie organizmu, warto zainteresować się uzupełnieniem posiłków o suplementy diety. W ten sposób można dostarczyć składniki, których nie otrzymujemy z pożywienia.

Dobre suplementy takie jak vivomixx powinny mieć naturalny skład. Wyciągi z roślin i ziół to najlepszy sposób na odżywienie i uzupełnienie braków w diecie. Pamiętajmy, aby suplementy zażywać regularnie, gdyż ich działanie może być zauważane dopiero po dłuższym czasie stosowania. Zanim zakupimy towar, upewnijmy się, że otrzymamy produkt, który zdążymy zużyć przed upływem daty ważności. Ważne, aby suplementy pomogły w utrzymaniu zdrowia, a nie przyczyniły się do jego utraty. Suplementacja w połączeniu z właściwą dietą zapewnia więcej energii, dobry wygląd i uniknięcie wielu chorób.

0 polubień
Poprzedni post: Co warto mieć w swojej szafce – produkty, które warto zawsze miećKolejny post: Witamina C i jej wpływ na odporność
O mnie

Cześć, nazywam się Justyna Wachowska i jestem autorką tego bloga. Wszystko co znajdziecie tutaj to teksty mojego autorstwa. Poruszam tematy związane z lifestyle, dietą, zdrowym odżywianiem. Dowiedz się więcej

Moje publikacje
Działy
Lubiane przez Was