Kosmetyki & Moda

Przepisy na domowe peelingi do ciała

Peeling

Nie jesteś zadowolona z tych wszystkich kosmetyków, które kupujesz w drogeriach i innych sklepach? Masz dość tego, że wydajesz na nie mnóstwo pieniędzy, a potem i tak nie uzyskujesz efektów, jakie obiecują ci producenci? Istnieją dwa rozwiązania tego problemu. Możesz albo raz jeszcze przejrzeć wszystkie dostępne na rynku kosmetyki, by wreszcie odpowiednio dopasować je do potrzeb i wymagań swojej skóry, albo zacząć wykonywać je samodzielnie. Chociażby taki peeling bez problemu zrobisz sama i to z kilku prostych składników.

A będzie to wspaniały i bardzo aromatyczny peeling żurawinowy. Korzystając z niego pod prysznicem, poczujesz się tak, jak gdybyś była w prawdziwym spa. Do wykonania tego naturalnego kosmetyki potrzebujesz paru produktów: żurawiny (najlepiej mrożonej), olejku migdałowego, mąki owsianej (ewentualnie zmielonych płatków owsianych), roślinnej gliceryny i olejku pomarańczowego. Przygotuj sobie wszystkie składniki.

Następnie w kielichu do blendera umieszczaj po kolei: pół szklanki żurawiny, łyżeczkę gliceryny, jedną czwartą szklanki olejku migdałowego oraz kilka kropelek olejku pomarańczowego. Wszystko dokładnie zmiksuj, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Teraz musisz ją jeszcze sprawdzić. Jeżeli więc uznasz, że twój domowy peeling jest zbyt rzadki, od razu dodaj do niego kilka łyżek mąki owsianej i raz jeszcze wymieszaj. Gotową papkę przełóż do szklanego pojemniczka i szczelnie zamknij.

Kosmetyki naturalne świetnie poradzą sobie z odświeżeniem wyglądu skóry. Peeling pomoże ci w usunięciu martwych komórek naskórka, które odsłonią kryjące się pod nimi gładkie i lśniące ciało. Wykonuj taki zabieg przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej raz na trzy czy cztery dni. Jeśli tylko będziesz w tym regularna, już po miesiącu dostrzeżesz wyraźną różnicę w kondycji i ogólnym wyglądzie skóry.

Brak komentarzy

    Dodaj swój komentarz