Skip to content
Menu
Zielonesmaki.pl
  • Strona główna
  • Porady medyczne
  • Technologie medyczne
  • Uroda
Zielonesmaki.pl

Co to jest filtr strzykawkowy i jak wybrać odpowiedni?

Napisano dnia 12 października 2021

W trakcie przeprowadzania różnego typu badań w laboratorium istotne jest odpowiednie wyposażenie. Ważnym aspektem przy doborze odpowiedniego sprzętu jest rodzaj i cel przeprowadzanych doświadczeń oraz analiz. Jednym z przydatnych urządzeń są filtry strzykawkowe. Wykorzystywane są podczas różnego typu filtracji, m.in. cieczy, gazów czy roztworów. Ich główne funkcje to zwiększenie dokładności wyników przeprowadzonych badań oraz ograniczenie kosztów eksploatacji.

Jeśli chodzi o sposób używania filtrów strzykawkowych to nakładane są one na zewnętrzną część strzykawki. Mogą być one wykorzystywane również w większych urządzeniach znajdujących się w laboratorium, służących np. do pomiaru gazów. Do wyrobu filtrów używa się różnorodnych materiałów, np. celulozy, nylonu czy produktów szklanych. Filtry strzykawkowe dostępne są w wielu rozmiarach – mają różne średnice (mierzone w milimetrach) oraz rozmiary porów (mierzone w mikrometrach).

Gdzie kupić dobre filtry strzykawkowe?

W sklepach ze sprzętem laboratoryjnym znajduje się szeroka oferta filtrów strzykawkowych. Różnią się one typem membrany, z której zostały wykonane, wielkością oraz ceną. Najczęściej ich cena waha się od 1 do 6 zł za sztukę. Wyższe ceny mają filtry strzykawkowe sterylne, zaś niesterylne są tańsze. W ofertach sklepów najczęściej spotkać można filtry wykonane z poliestru (PES) lub nylonu. Jeśli chodzi o rozmiar to dostępne są głównie filtry o średnicach 13 lub 25 milimetrów oraz o średnicach porów 0,22 lub 0,45 mikrometrów. Możemy dobierać je pod względem funkcji, które mają pełnić.

źródło: https://anchemplus.pl/akcesoria/filtry-strzykawkowe/

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

  • Technologie medyczne

Ostatnie wpisy

  • Co to jest filtr strzykawkowy i jak wybrać odpowiedni?
©2022 Zielonesmaki.pl |